Kniha návštěv

Datum: 03.02.2013

Vložil: Jana

Titulek: video

Myšáci opět skvěle natočily a sestříhaly video z masopustu, jak jinak. Je to dost dobrý.

Datum: 04.02.2013

Vložil: Myšáci

Titulek: Re: video

:-)

Datum: 28.01.2013

Vložil: Jana

Titulek: fotky

Připojuji se k Lídě fotky úžasné , masopust velmi vydařený, i tu zimu jsme přežili všichni v pohodě a vodník v rybníce neměl chybu. Myslím, že nikdo z masek, ani z přihlížejících nelitoval a příští rok přijde zas i BĚŽKAŘŮM se u nás velmi líbilo. Video z věnců je taky pěkně sestříhané, jako vždycky. Zuzka s Myšákem se minuli v povolání. :-D

Datum: 28.01.2013

Vložil: zase Lída fafl.

Titulek: fotky

Zapomněla jsem pochválit skvělou Áju a Markétu, fotky jsou krásné!!!

Datum: 28.01.2013

Vložil: Myšák

Titulek: Re: fotky

Fotky jsou naprosto úžasné. Je z nich cítit pohoda a to, jak si průvod obcí všichni užívali.

Datum: 28.01.2013

Vložil: Lída Fafl.

Titulek: Masopust 2013

Masopust byl opět ohromně vydařený!!
Báli jsme se, že kvůli avizované zimě bude málo masek i hostů, ale naštěstí se lidi nezalekli, příkladem šel vodník Honza M.,který se několikrát ráchal v rybníku a cestou smáčel zmrzlý šos u hydrantů.Skoro u každého stavení se krom jiného podával svařák pro zahřátí a leckde vzpomněli i na děti a připravili horký čaj!
Občerstvení bylo vesměs strašně dobré..
Pokračování v hospodě nemělo chybu, Ríša Svítil hrál jak o život a se stejnou vervou se tančilo.Velká radost ze všeho !

Datum: 28.01.2013

Vložil: Myšák

Titulek: Re: Masopust 2013

Chyba všech, co nepřišli :-)
Kterou mohou napravit už příští rok...

Datum: 18.07.2012

Vložil: Zelenková Stanislava cukr512@atlas.cz

Titulek: Soňa Součková - malíř Václav Nováček

Protože jsme já i rodina z matčiny strany rousínovští rodáci, prohlížím si občas vaše webové stránky. Dnes jsem si přečetla příspěvek paní Soni Součkové o malíři panu Nováčkovi. Znala jsem jeho dceru Aničku Nováčkovou a na faře jsem mockrát při práci pana Nováčka sledovala. Od pana Nováčka mám tři obrazy - Krajinu s Berounkou, Zátiší s kyticí polních květů a hlavně můj nejhezčí a nejoblíbenější obraz - velké plátno mého rodného domu (Rousínov č.13 - pohled od fary) s kostelem, školou a rozkvetlými kaštany - což je věrná a stálá připomínka mého dětství i mládí. Paní Součkovou zdravím a přeji pěkné dny!
Zelenková S.

Datum: 08.07.2012

Vložil: Anna Fišerová,Rakovník

Titulek: Z Rousínova pocházela moje maminka

Provdala se sice jen o vesnici blíže k Rakovníku, ale celý život doslova "básnila" o Rousínovu.
Vzpomínala tam na veškerou zemědělskou práci, na to, jak ráda vše dělala na poli a hlavně na les, který jí v Panoším Újezdě chyběl. Já, když dnes přijedu do Rousínova, tak se tam cítím tak nějak zvláštně dobře, jsem vždy znovu a znovu uchvácena malebností této krásné obce. Snad tam na mě dodnes dýchá láska mých předků, mojí babičky a dědečka, které jsem poznala pouze jako velmi malá.

Datum: 19.03.2012

Vložil: Soňa Součková

Titulek: Malíř Nováček

Mnohým z vás moje jméno asi nic neřekne, jen "pamětníkům" :o). Prožila jsem v Rousínově to nejkrásnější dětství. Mám radost, jak Rousínov žije, obdivuji, co všechno společně podnikáte. Když jsem ve výčtu osobností našla malíře Nováčka, měla jsme velkou radost. Je to můj dědeček. Mám prosbu. Bylo by možné doplnit jeho křestní jméno ? Jmenoval se Václav Nováček. Moc děkuji a přeji Rousínovu krásné jaro !

<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>